Elder Scrolls Online nebo Everquest Next ?

Přidáno Lis 26 2013 - 6:13pm od Dejwmeister

Blíží se jaro 2014 a po mole času si to k nám kráčí dvě pořádně naparáděné MMORPG Elder Scrolls Online a Everquest Next. Svůdkyně s námi ale očividně nepřečkají gameplay noc společně, tak na kterou klikneme install?

Nechte stranou lásku na první pohled, nenecháme si přeci trailery a prošitými hubami tvůrců (sliby,sliby..) vysát volný čas rychlostí teleshoppingového ručního vysavače. Místo toho se oboum podíváme přímo pod sliby (a sexy trailery!) prošitou sukni.

Elder Scrolls Online

Zdarma? NE – hra se bude cenově pohybovat v rozhraní 1000 – 1300 Kč

Měsíční poplatky? ANO – cenově stejně jako WoW, kolem 300 Kč

Proč jít do toho?

Protože The Elder Scrolls. To je kus suchého chleba, na který se chytila většina hráčů. Ano, hra nám na začátku poskytne skvěle rozmanitou tvorbu postavy, budeme moci bojovat bez ohlížení se našemu zabijákovi draků (už možná příliš odbočujeme) a čeká na nás možnost vytvořit si svojí vlastní unikátní herní roli.

Ale no tak, jsme snad o chlebu? Možnost splácání si vlastní role jsme už viděli v pár MMO a není to společně s detailovanou tvorbou postavy (to si radši zahrajeme Skyrim) a first person vombat nic tak unikátního, co by nás přijmulo odečíst z osobních příjmů (ty peníze nerostou na stromech!) výraznější částku a k tomu čtvrtinu z toho měsíčně.

Z našeho pohledu má hra povahu místní pojišťovny a nemá nic unikátního k nabídnutí, čímž prozatím můžeme i bez věštící koule předpovědět totožnou situaci jako se Star Wars : The Old Republic, s rozdílem, že se tým tvůrců nepotopí jako posádka vesmírného křižíku, ale jako výletníci na dračím hřbetu.

Homepage :  www.elderscrollsonline.com

Everquest Next

Zdarma? ANO – hra vyjde na bázi Free To Play

Měsíční poplatky? Vážně?

Everquest nevynikl v posledních letech ničím jiným než MMORPG Everquest 2, která skončila jako rozjetá veverka pod silou parního válce World of Warcraft, a proto se mu nedostálo tolik pozornosti ani očekávání. Vypovídáme tím, že si to zaslouží, Tak určitě!

Proč jít do toho?

Tvůrci Everquestu očividně neodpouští – rozhodli se totiž pro celkovou revoluci v MMORPG žánru upuštěním od statického herního prostředí (které zasadilo právě WoW).

Každý objekt je ve hře utvořen z mini částic (voxelů). To umožnuje celkovou flexibilitu prostředí – přetáhli jste točivý moment při zuřivém máchání mečem a zavadili tím o zídku? Ano, právě jste jí zničili (jestli za tohle budou pokuty, končíme se zákonem). Naopak si můžete z voxelů postavit vlastní dům či důl (ano, můžete kopat), což celkově oživuje prostředí světa.

To i celkově oživilo NPC, které už nemusejí vyšlapávat krátery – celková statika NPC byla nahrazena jejich aktivním pohybem po Norrathu (název světa). Příkladem jsou třeba orkové, kteří se usadí v lese a působí tam škodu. Po dvou hodinách přiletí hrdina na nosorožci (v tomto případě právě vy) a orky vyžene, čímž se rozutečou a usadí se podél nedaleké polní cesty, kde budou rabovat kolemjdoucí.

Norrath žije!

Homepage :  www.everquestnext.com

 

Redakce
Avatar of Dejwmeister

Hry hraju dnem i nocí a chytí mě každé MMORPG. Jesli mě potkáš na ulici, dej mi high five!

Okomentuj mě