EVE Online

Přidáno Říj 17 2013 - 11:31pm od Dejwmeister
RATING
 • Grafika
 • Zábava
 • Hratelnost
Nudíte se při vašem  120tém filmovém maratonu Star Trek? Odumírá vám ruka při nekonečném klikání v podobě prohlížečové hry Dark Orbit? Sníte o životě vesmírného pilota? Tato hra vám sny splní na 110%.

 

Rádoby upoutávky stranou, ve světě MMO je svítivých sekyr (+50 agility), dvouhlavých trolů a ohnivých koulí dost, ale pravých Sci-Fi se nedohledáme (kromě jak již zmíněné prohlížečové břečky, fuj). Na scénu ale ve skafandru nastupuje již 10leté MMO (babi?) EVE Online, které za poslední rok proletělo asteroidy mezi MMO špičku (to dělá ten kosmodisk).

Co autoři vytvořili za 10 let? Celý vesmír (i jeho nekonečnost), čtyři národnosti (a jejich kultury), desítky lodí, stovky lodních komponentů a vylepšení a další stovky věcí (na to tu fakticky nemáme místo). Přes všechny desítky (a stovky) herního obsahu je hlavní skvělé vžití se do role vesmírného pilota. Businessman s prosezeným křeslem co vydělává miliardy na prodeji titania nebo otrhaný (spíš olaserovaný a oraketovaný) vesmírný pirát? Nebo se raději vydáte (miliardy stranou) objevovat nekonečný vesmír? Zkrátka, hra vás po pár minutovém tutoriálu posadí na volnou nohu (spíš trysku) a dále už o svém osudu uprostřed černa bez gravitace rozhodujete sami.

 

Co se týče systému hraní, ve hře jsou samozřejmě skilly (taky stovky), které si můžeme zakoupit, naučit a vysedět na další úroveň. Dále jak jsme z MMO navyklí na „kouzla“ z fantasy MMO, zde aktivně používáte to, co si naplácáte na koráb (raketomety, lasery, turba, opravné systémy,mám pokračovat?). Co se týče smrti (i ve vesmíru na každého holt dojde), hrajete vlastně za svého klona (kdo viděl Matrix tak má jasno), kterého si můžete upgradovat (lepší klon zachová při víc skill bodů).

 

V New Edenu funguje open PvP systém (bacha střílí) řízen security úrovní. Čím vyšší je security úroveň sektoru, tím více jím prolétá sektorových hlídek, a to nejvíce v začátečnických sektorech (tam piráti ani nepáchnou vyjma těch z Talibánu). Každý má také svoji individuální security úroveň ovlivněnou svým chováním (zabili jste hráče? Tak bacha, jedou benga).
 Shrnutím, jedná se o menší chill ve velké hře.

 

+

 • nekonečný vesmír
 • bohatě zpracovaný kariérní systém
 • skvělá Sci-Fi grafika
 • desítky originálních lodí
 • tunění vlastní lodě stovkami lodních komponentů
 • létání se spolkem vesmírních pirátů
 • nebo jejich pronásledování

-

 • někdy je to holt lepší s půdou pod nohama

Typ hry: Pay To Play

Fáze hry: Hratelná

Tvůrce: CCP

Vydavatel: CCP

Homepage: www.eveonline.com

Minimální systémové požadavky: 
CPU: Intel Dual Core @ 2.0 GHz nebo AMD Dual Core @ 2.0 GHz
RAM: 2GB
Grafická karta: AMD Radeon 2600 XT nebo NVIDIA GeForce 8600 GTS
Místo na disku: 10GB

Redakce
Avatar of Dejwmeister

Hry hraju dnem i nocí a chytí mě každé MMORPG. Jesli mě potkáš na ulici, dej mi high five!

Okomentuj mě